BOXWALL - ATECA / NOAQ

mobilné protipovodňové zábrany
mobilné protipovodňové zábrany
Prejsť na obsah
PROTIPOVODŇOVÉ ZÁBRANY
BOXWALL
Skladacia protipovodňová zábrana

  • BW52 - priamy box
      • výška 50 cm
      • aktívna šírka 90 cm

  • BW50 IC - vnútorný rohový box 30º
  • BW50 OC - vonkajší rohový box 30º


NOAQ Boxwall je dočasná protipovodňová zábrana, schopná pojať 50 cm výšky vody a je samokotviaca. Automaticky sa kotví vlastnou hmotnosťou povodňovej vody. Čím vyššie voda stúpa, tým silnejšie je bariéra pevne pritlačená k zemi. Pri použití váhy vody samotná bariéra nemusí byť ťažká. Jednotlivé "boxy" vážia len 6.2 kg a bariéra nie je ťažšia ako 6.9 kg na meter. To zjednodušuje a zrýchľuje nasadenie a použitie. Dvaja ľudia môžu vybudovať 200 metrov baríery za menej ako hodinu.
Bariéra je postavená tak, že boxy k sebe pripoja. Nie sú potrebné žiadne nástroje. Mierne oblúky sú vytvorené pripojením boxov pod miernym uhlom a pre rohy sú určené zvláštne rohové boxy.
Bariéra Boxwall sa môže použiť aj počas záplavovej vlny, aby sa voda odklonila od zraniteľných oblastí. Do prúdiacej vody sa vloží niekoľko boxov, ktoré prúd vody pritlačí priamo na zem.
Boxy sú stohovateľné, čo znamená, že vyžadujú veľmi malý priestor na skladovanie a prepravu. 26 boxov (23.4 m), sa zmestí na štandardnú europaletu, a 40 'kontajner môže uskladniť až 1.1 km baríéry Boxwall.
Technické údaje
BW52
Max. hladina vody:
50 cm
Rozmery boxu:
98 x 69 x 53 cm
Efektívna šírka boxu:
90 cm
Hmotnosť boxu:
6,2 kg
Rýchlosť postavenia:
ca. 200 m/hod
Materiál:
ABS
Tepelná odolnosť:
-30o C ... +90o C
Na vytvorenie rohov slúžia rohové boxy, BW50 OC pre vonkajšie rohy a BW50 IC pre vnútorné rohy. Oba majú uhol 30°, takže tri spojené boxy vytvoria uhol 90°. Rohové boxy môžu byť jednoducho pripojené k priamym boxom, pretože majú rovnaký spojovací mechanizmus.
Návrat na obsah